lv ru en
Par festivālu Vēsture Programma Aktualitātes Kontakti Atbalstītāji Foto galerijas
Parakstīšanās jaunumu saņemšanai:
Twitter Facebook
Insbergs
SVARĪGS PAZIŅOJUMS!
Būtiskas izmaiņas 25. Starptautiskā baleta festivāla programmā!
Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli, kas saistīts ar Covid -19 pandēmiju un sekojošiem ierobežojumiem publiskajiem pasākumiem,
25. Starptautiskā baleta festivāla organizatori, tā direktore Lita Beiris paziņo par izmaiņām izrāžu norisēs šā gada martā un aprīlī.

13. martā festivāla atklāšanas izrāde Rīgas StarptautiskajāPasažieru dzelzceļa stacijā, t/c Origo plkst.17.00 ir atcelta.

Tāpat ir atcelts arī 16. martā paredzētais Galā koncerts plkst 19.00 Latvijas Nacionālajā Operā. 


 
Zvaigžņu lietus pār 26. Starptautisko Baltijas baleta festivālu – uz tikšanos nākamgad!
“Ir noticis teju vai neiespējamais, 26. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, pārvarot visus šķēršļus, mūsu skatītājiem ir ļāvis izbaudīt pasaules līmeņa izrādes un mūsdienu baleta zvaigznes,”  atskatoties uz šā gada festivāla norisi, gandarīta ir organizatore un radošā direktore Lita Beire. 

Festivāla laikā no 1. - 12. oktobrim notika virkne no paredzētajiem koncertiem, izstādēm un kino seanss.

Pandēmijas ierobežojumu dēļ par 26. SBBF atklāšanu kļuva fotogrāfa Staņislava Moškova fotoizstāde “Igaunijas balets karantīnas laikā”. 

Par mūsdienu baleta neierobežotajām iespējām varējām pārliecināties skatoties izrādi “Intriģējošie dueti.” Tas bija smeldzīgs mīlas stāsts Lietuvas mākslinieku izpildījumā. Savukārt franču mākslinieku “Cie de Fakto” vēstījums dejā aizkustināja ar pašironiju un romantisku kaisli. 

Par festivāla kulmināciju kļuva pasaulslavenās  ASV deju trupas “Complexion” unikālais šovs “Stardust“ – veltījums Deividam Bovijam. Ir izrādes, kas skatītājiem patīk, viņi novērtē mākslinieku meistarību, bet pēc “Stardust” uzstāšanās, cilvēki teica: “Mēs šobrīd jūtamies laimīgi! Tas ir vairāk kā balets, tā ir māksla, kas apbur, iedvesmo un pilnīgi pārņem savā varā.”

Ar tikpat lieliem panākumiem šīs izrādes notika arī Rēzeknes koncertzālē “Gors” un Preiļu kultūras namā. Šos māksliniekus, kuri uzstājās uz visprestižākajām skatuvēm visā pasaulē, ir ļoti svarīgi parādīt ne tikai Rīgas publikai, bet arī citās Latvijas pilsētās.
Te var piebilst, ka pandēmijas dēļ no “Complexion” izrādēm attiecās Itālijas un Lietuvas producenti, un mēs esam patiesi pateicīgi, ka mākslinieki, pārvarot ceļošanas grūtības šajā laikā, ieradās Latvijā, lai uzstātos tikai mūsu publikai.

Tāpat 26. SBBF organizatori ir pateicīgi sponsoriem un atbalstītājiem: ASV vēstniecībai Latvijā, Rīgas Domei, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Latgales vēstniecībai “Gors”, Preiļu novada domei, Igaunijas vēstniecībai Latvijā, Gētes institūtam Rīgā, Latvenergo, Gasso, Mencendorfa namam, kā arī visiem medijiem, kas atspoguļoja festivāla norisi. Uz tikšanos nākamajā 27. SBBF!
ARHĪVS
Lasīt iepriekšējo gadu ziņas ...